למה עסק חייב מערכת CRM?

למה עסק חייב מערכת CRM?

הצלחת כל בית עסק, קטן כגדול, תלויה בשיווק השוטף שלו ללקוחות חדשים. על מנת לייעל את תהליך השיווק ללקוח פוטנציאליים ולתת שירות טוב יותר ללקוחות קיימים, חייבים לבנות מערך פעולות מסודר וכרטיסי לקוח המאפשרים שליפה מהירה של כל הנתונים הקשורים ללקוח זה. כאשר הלקוח מרגיש שהחברה מולו מסודרת, נציג המכירות מודע לנאמר בשיחות עם נציגים אחרים, החברה יוצרת אמון ומעודדת רכישות חוזרות. איך עושים זאת? באמצעות מערכת CRM.

מה זה CRM?

CRM זו תוכנה לניהול לקוחות, הכוללת בתוכה גם מגוון רחב של אפשרויות נוספות. ניתן לתעד בה כל שיחה עם הלקוח עוד מהרגע שיצר קשר ראשוני עם החברה, לתעד את הצעות המחיר שנשלחו לו וכמובן לתעד ביצוע רכישה. תוכנות אלה מתממשקות פעמים רבות גם עם מערכת הנהלת החשבונות ומאפשרות להוציא חשבונית ללקוח ולראות חשבוניות קודמות שהוצאו לו. 

מדובר גם במאפייני תוכנה לניהול לידים המתקבלים מערוצי השיווק השונים של העסק. לדוגמה, אם אתם מפרסמים בגוגל ולקוח מגיע לדף הנחיתה שלכם וממלא פרטים, הפרטים שלו יכולים להשמר גם בתוכנת ה- CRM. אז המשווקים שלכם יכולים ליצור עמו קשר ולהפוך אותו ללקוח משלם. כמובן, תהליך זה עשויה לארוך מספר שיחות ולכן רצוי שכל אחת מהן תהיה מתועדת בתוכנה על מנת לבצע מעקב מתאים.

פולואו-אפ

CRM היא גם תוכנה לניהול קשרי לקוחות ולביצוע מעקב לפני ואחרי הרכישה. לדוגמה, אם אתם מבצעים משלוח מוצרים ללקוח כדאי להתקשר אליו מדי פעם ולוודא כי הוא מרוצה מהמוצרים. יתכן ושיחה זו תוביל להזמנה של מוצרים נוספים. בנוסף, גם אם רק שלחתם הצעת מחיר והלקוח לא רכש יתכן ששיחת פולואו-אפ תוביל אותו לרכישה.

איך תתעדו את כל השיחות האלה ותוודאו כי לא מתקשרים יותר מדי פעמים לכל לקוח או "שוכחים" אותו? מערכת CRM מקצועית תאפשר לכם להגדיר תזכורות לכל אחד מהמשווקים לחזור ללקוחות ביום ובשעה מסוימים וכך בכל יום תהיה רשימה מסודרת של לקוחות עמם יש ליצור קשר ולנסות לסגור עסקה נוספת.

מדוע כל כך חשוב להשתמש בתוכנת CRM?

גם אם היום אתם עדיין עסק קטן המשרת כמות קטנה של לקוחות, הדרך לגדול מתחילה בהתייעלות עם תוכנה לניהול לקוחות. ככל שהלקוחות שלכם יהיו מרוצים יותר, הם ימליצו עליכם ותתחילו לגדול מפה לאוזן. בנוסף, כאשר כל הפרטים שמורים בתוכנה, אתם יכולים לצאת עם קמפיין למוצר חדש גם שנה או שנתיים לאחר שיצרתם קשר ראשוני עם הלקוח, ולספר לו כי יש לכם מוצר חדש שכדאי לו להכיר. 

לסיכום, מערכת CRM מאפשרת לכם לייעל את מערכת השיווק והמכירות של העסק ולשמור את מאגר הלקוחות שלכם בצורה פשוטה ויעילה. התוכנה תאפשר לכם ליצור מאגר חשוב של לקוחות, המהווה נכס של ממש לחברה. אם תמכרו את החברה בעתיד, מאגר זה יעלה את הערך של המותג שבניתם וישתלם במיוחד. מומלץ להשתמש בתוכנה עוד כשהעסק צעיר על מנת שלא תפספסו אף לקוח. 

מערכות CRM מומלצות: נטסוויט, סנזיי, קומקס


מאמרים מומלצים

האם מערכת ERP מתאימה לעסק שלך?

העסק מתנהל בצורה חלקה כאשר מחלקות הייצור, השיווק, הנהלת החשבונות ומשאבי האנוש פועלות כל אחת

לאיזה עסק מתאימה מערכת CRM?

שוקלים להוסיף מערכת CRM לעסק? מערכות אלה מתאימות לכל עסק המעניק שירותים או מוכר מוצרים,

חשיבות מערכת CRM

מדי יום אתם מדברים עם לקוחות פוטנציאליים שחלקם הופכים ללקוחות משלמים. לאחר מכן, הם רוכשים

השאירו פרטים

תנו לנו לייצר לכם מערכת מנצחת