המנמ"ר כמנהל ומוביל החדשנות בארגון?

המנמ"ר כמנהל ומוביל החדשנות בארגון?

לאחרונה שמנו לב כל מנמ"רים רוכשים אחריות נוספת לתפקיד המסורתי שלהם לה. דוגמאות כוללות דוד ג'ונס של אוונס קורנינג (CIO ומנהל שרשרת האספקה ​​הראשי), Sheleen Quish בתי קזינו Ameristar (CIO ו סגן נשיא בכיר של משאבי אנוש), וקארל Salnoske של GXS (CIO ו EVP מתן השירות).

אבל תפקיד כפול אפילו יותר מעניין, התגלה כי אני קורא "CIO בריבוע", שילוב של מנהל מידע ראשי ומנהל חדשנות הראשי. דוגמאות CIO בריבוע כוללים טים סטנלי, מנהל מערכות המידע לשעבר וסגן נשיא בכיר של המשחקים חדשנות, טכנולוגיה על בידור של Harrah, ובן אלן, שהוא גם קצין חדשנות הראשי קצין מידע ראשי ב שירותים מקצועיים חברת מארש McLennan.

עמדת סמנכ"ל חדשנות היא קיימת פחות מעשור , לרוב החברות עדיין אין לך אחד, אז יש בהחלט מקום מראש בתוך המבנה של החברה בה את התפקיד צריך להיות ממוקם. המיקום נועד להבטיח כי יש מישהו לניהול וריכוז פעילות חדשנות (רעיונות, תהליכים ותוכניות תמריץ) ולהיות אחראי על ההצלחה או הכישלון של חדשנות.

לאור מגמות העסקים של היום, CIO משולבת בריבוע עושה הרבה חוש. עם עלייתה של המדיה החברתית, ניידות, צרכנית של ה-IT, נתונים גדולים, ובינה עסקית, ה-IT במרכז החדשנות צומחת. מנהלי IT בעמדה טובה לשבת במוקד הדיונים עם ראשי יחידות עסקיות ומחלקות על המקורות של חדשנות בטכנולוגיה כדי לתמוך בהם.

מגמות בתוך מחלקת ה-IT גם עושים מנמ"רים מתאים להיות הרועים של חדשנות. הצלחה חדשנות דורש את היכולת במהירות טיפוס מטפח רעיונות, כך שניתן יהיה לבדוק אותם משתמשים פנימיים וחיצוניים של הרעיונות. יתר על כן, מחלקות IT מובילות החלו לשילוב שיטות זריז, שמתמקדות איטרטיבי פיתוח איטרטיבי אימות של רעיונות.

סטנלי הגיע לתפקיד מנהל מערכות המידע בריבוע אצל Harrah מצד ה-IT, אם כי בצד ה-IT לעסק מאוד מתמצא. הוא נסע הרבה השיפורים במערכת CRM האגדי של Harrah, המכונה פרסים סך הכל. בעקבות ניהול לסנתז את הנתונים שעזרו מחלקת השיווק לקבל החלטות טובות יותר, שפותחה סטנלי פרספקטיבה עסק אמיתי, מחושב ההחזר על ההשקעה עבור כמעט כל השקעות IT, והוכיח את הערך העסקי של IT. על ידי דיבור עם מנהיגים מרחבי העסק על הצרכים והאסטרטגיה, הוא היה מסוגל לזהות היכן שהוא יכול לבצע השקעות שיספקו את הערך הגבוה ביותר.

אלן בא מהצד חדשנות. הוא היה מנכ"ל של קרול, חברה ההפעלה לשעבר של מארש McLennan שנמכרה Altegrity באמצע 2010. אלן השיב מארש McLennan מאי האחרון כקצין חדשנות הראשי הראשון שלה, עם מנדט לשתף פעולה עם מנהיגים בחברות השונות של המשרד ההפעלה כדי ליצור שוק מונחה מוצרים ושירותים המסייעים לצמיחה של החברה כולה. בספטמבר, הוא נקרא על שם מנהל מידע ראשי, בנוסף להודעה החדשנות שלו.

"זה תפקיד כפול טבעי", אומר אלן, "במיוחד לעסקים בהם המידע הוא מרכזי ליצירת ערך עבור לקוחות במשפחה מארש McLennan של חברות, אנו מספקים ייעוץ ללקוחות וכי העצה מבוססת על שלושה דברים.: המומחיות של עמנו, מידע או נתונים, וניתוח. "

כמו תפקיד סמנכ"ל המידע הופך להיות יותר חשוב מבחינה אסטרטגית, וכפי מנמ"רים להיות יותר ממוקד על מתן ערך חדש מוחשי העסקים והלקוחות שהם משרתים, אנו עשויים לראות יותר מקרים של CIO בריבוע.

נכתב על ידי פיטר העליון הוא נשיא אסטרטגיה מטיס, חברת ייעוץ CIO,ומחבר הספר בכיתה העולם IT: מדוע עסקים להצליח כאשר יורד ניצחונות.


מאמרים מומלצים

האם מערכת ERP מתאימה לעסק שלך?

העסק מתנהל בצורה חלקה כאשר מחלקות הייצור, השיווק, הנהלת החשבונות ומשאבי האנוש פועלות כל אחת

לאיזה עסק מתאימה מערכת CRM?

שוקלים להוסיף מערכת CRM לעסק? מערכות אלה מתאימות לכל עסק המעניק שירותים או מוכר מוצרים,

חשיבות מערכת CRM

מדי יום אתם מדברים עם לקוחות פוטנציאליים שחלקם הופכים ללקוחות משלמים. לאחר מכן, הם רוכשים

השאירו פרטים

תנו לנו לייצר לכם מערכת מנצחת