ענן ERP SaaS מול ERP (תכנון משאבים ארגוניים) בהתקנה מקומית ?

ענן ERP SaaS  מול  ERP  (תכנון משאבים ארגוניים) בהתקנה מקומית ?

בעת בחירת מערכת תכנון משאבים ארגונית חדשה (ERP), אחד הגורמים הקריטיים ביותר להחלטה שלך יהיה אם תבחר לפרוס אותה בהנחה או בענן.

מערכות מבוססות Cloud מבוססות על ענן נפוצים יותר מבעבר. כיום, כמעט כל ספק ERP מציע צורה כלשהי של אפשרות פריסת ענן, וחלקם זרקו את היצע ההנחות שלהם באופן כללי.

אבל יש עדיין כמה סיבות מדוע עסק קטן או בינוני יכול לבחור מערכת מסורתית על הנחת יסוד, אשר, עד לאחרונה, היה הנורמה בתחום ה- ERP. איזה מהם מתאים לארגון שלך? ובכן, רק אתה יכול לעשות את ההחלטה, אבל זה rundown על היתרונות והחסרונות של כל צריך לעשות את זה יותר קל.

על ידי ידיעת היתרונות והחסרונות של כל סוג של מערכת ERP, בעלי עסקים יכולים לקבוע את ההתאמה הטובה ביותר עבור SMB שלהם, המאפשר הקצאה מושכלת יותר של משאבים ויעיל יותר ERP עבודה.

פריסה ותמחור של בענן ERP לעומת ב- ERP בהתקנה מקומית

ההבדל הגדול ביותר בין שתי מערכות אלה הוא איך הם פרוסים.

תוכנה המבוססת על ענן מתארחת בשרתים של הספק וגישה באמצעות דפדפן אינטרנט.

תוכנת ההנחה מותקנת באופן מקומי, במחשבים ובשרתים של החברה.

ספקים מסוימים מציעים גם פריסות "היברידיות", שבהן תוכנת ענן מתארחת בשרתים הפרטיים של הארגון (עוד על כך בהמשך).

הבדל נוסף בין ענן לבין פתרונות הנחת יסוד הוא איך הם מתומחרות:

  • בעוד שיש חריגים רבים לכלל זה, באופן כללי, תוכנת הענן מתומחרת תחת מנוי חודשי או שנתי, עם עמלות חוזרות נוספות לתמיכה, הדרכה ועדכונים.
  • תוכנה מקוונת מבוססת בדרך כלל על דמי רישיון קבועים חד פעמיים (בדרך כלל על פי גודל הארגון או מספר המשתמשים בו זמנית). ישנם עמלות חוזרות עבור תמיכה, הדרכה ועדכונים.

לכן, על מערכות  CRM /ERP  בהתקנה מקומית נחשבים בדרך כלל הוצאות הון (אחד ההשקעה upfront גדול). מערכות מבוססות-ענן, לעומת זאת, נחשבות בדרך כלל להוצאות תפעוליות (עלות תקורה נוספת שהארגון ימשיך לשלם).

עלות הכניסה הנמוכה של תוכנת ענן – במיוחד בהשוואה לדמי רישיון קבועים גבוהים – תרמה לאימוץ נרחב. לפי מחקר שנערך לאחרונה, 93% מהמפעלים משתמשים כיום בתוכנות מבוססות ענן או בארכיטקטורת מערכות, ושימוש במערכות ענן היברידיות עלה מ -19% ל -57% בשנה אחת.

עם זאת, עם זאת, עלויות המערכת נוטות להתכנס. להלן תרשים המציג את עלויות הבעלות הכוללת (TCO) במשך 10 שנים הן עבור תוכנות מבוססות ענן והן על הנחת יסוד.

יתרונות וחסרונות של ענן ERPs

אבטחה היא לעתים קרובות דאגה העליון עבור קונים פוטנציאליים ERP. אין פלא, בהתחשב קריטיים את המידע המאוחסן במערכת ה- ERP, כולל חברות פיננסיות, סודות מסחריים של החברה, מידע העובד, רשימות לקוחות ועוד.

אבל בעוד קונים פעם היו זהירים  לגבי האבטחה של תוכנות מבוססות ענן, רבים הופכים להיות פחות ספקניים היום (מעידה על שיעורי האימוץ לעיל).

לספקי ענן בעלי מוניטין יש סטנדרטים מחמירים במקום לשמור על בטיחות הנתונים. כדי להקל על החששות, קונים פוטנציאליים יכולים לחפש ביקורת אבטחה של צד שלישי של ספק שהם שוקלים. זה יכול להיות שימושי במיוחד אם הספק הוא פחות ידוע.

רוב מערכות הענן מאפשרות נגישות ניידת קלה, ורבים אפילו מציעים אפליקציות לנייד מקומיות. אבל קלות גישה זו באה גם משיקולים ביטחוניים גדולים יותר, במיוחד אם העובדים ניגשים לקובצי החברה במכשירים הניידים האישיים שלהם.

באופן דומה, נגישות רבה יותר פירושה פחות התאמה אישית – וענני ERP מציעים פחות גמישות עבור עסקים המבקשים להתאים את המערכת שלהם לתוכן הלב שלהם. אבל ארגונים עם צרכים פחות מיוחדים, כגון חברות ייעוץ כללי, יכול להסתדר מצוין עם יכולות של מערכת ענן מחוץ לקופסה.

Cloud ERP הם המתאימים ביותר עבור עסקים קטנים ובינוניים המבקשים עלויות upfront נמוך יותר, יציבות מערכת וקלות גישה.

הנה פירוט של היתרונות והחסרונות:

יתרונות וחסרונות של ה- ERP במקום

אתה בדרך כלל למצוא רבים מאותן תכונות במערכת ה- ERP הנחת יסוד. עם זאת, ישנם כמה הבדלים בולטים בשתי אסטרטגיות הפריסה.

באופן כללי, מערכות הנחת יסוד הן הרבה יותר קל לשנות. היכולת להתאים לצרכים הספציפיים שלהם ואת הדרישות הוא החשוב ביותר עבור ארגונים רבים, במיוחד בתעשיות נישה, כגון יצרנים מיוחדים עם תהליכים ייחודיים.

על הנחת יסוד ERPs לשים יותר שליטה בידיו של הארגון, עד וכולל את האבטחה של הנתונים שלה. לכן חיוני שעסק יוכל להגן על המידע הרגיש ביותר של ה- ERP – מטרה שכיחה של פושעי אינטרנט.

נגישות לנייד יכולה להוות בעיה עבור פריסות על-בסיס. לעתים קרובות אלה דורשים לקוח של צד שלישי כדי לתקשר בין המכשיר הנייד לבין התוכנה הנחת יסוד. זה בהחלט לא בעיה שאין להתגבר עליה, אבל זה יכול להיות נקודת כאב.

על הנחת ERPs ולכן הם המתאימים ביותר עבור עסקים ארגוניים גדולים עם תקציבים גבוהים יותר; רצון להתאים אישית את פעולות המערכת; ואת התשתית הקיימת לארח, לשמור ולהגן על נתוני ה- ERP שלה.

מסקנות והשלבים הבאים

כאשר מדובר בבחירת מערכת ERP חדשה, יש יותר אפשרויות ERP מאשר אי פעם עבור עסקים מכל הגדלים. דגמי פריסה מבוססי-ענן הפכו את התוכנה לזמינה יותר עבור חברות קטנות ובינוניות – למרות שמערכות אלו מגיעות עם חסרונות אחדים, כגון התאמה אישית מוגבלת יותר ודאגות אבטחה פוטנציאליות.

לעומת זאת, על הנחת מערכות ERP להציע יתרונות התאמה אישית ושליטה, אבל הם יקרים upfront, ורבים אינם תומכים ניידים. זה יכול להיות בעייתי עבור קונים קטנים יותר, כמו, בדרך כלל במקרה, זה תלוי בצרכים הספציפיים של העסק בודדים.

עדיין אינך בטוח איזה מודל פריסה מתאים לארגון שלך? תן אחד היועצים שלנו להתקשר ב 053-3455588. שיחת טלפון אחת חינם של 15 דקות יכולה לעזור לך לקבוע את הצרכים שלך, ולקבל לך רשימה מותאמת אישית של ספקים שיכולים למלא את הדרישות שלך.

מערכות ERP מומלצות: נטסוויט, סנזיי, קומקס


מאמרים מומלצים

האם מערכת ERP מתאימה לעסק שלך?

העסק מתנהל בצורה חלקה כאשר מחלקות הייצור, השיווק, הנהלת החשבונות ומשאבי האנוש פועלות כל אחת

לאיזה עסק מתאימה מערכת CRM?

שוקלים להוסיף מערכת CRM לעסק? מערכות אלה מתאימות לכל עסק המעניק שירותים או מוכר מוצרים,

חשיבות מערכת CRM

מדי יום אתם מדברים עם לקוחות פוטנציאליים שחלקם הופכים ללקוחות משלמים. לאחר מכן, הם רוכשים

השאירו פרטים

תנו לנו לייצר לכם מערכת מנצחת