כיצד לבחור בחכמה שירותי מחשוב לעסק?

כיצד לבחור בחכמה שירותי מחשוב לעסק?

אין עסק שאינו זקוק לשירותי מחשוב, אך חשוב להתאים את שירותי המחשוב לצרכי העסק כדי שהמערכת תענה על הדרישות וגם כדי לחסוך בהוצאות כספיות.

עסקים גדולים וקטנים כאחד נזקקים לשירותי מחשוב כדי לנהל ולתפעל את העסק בצורה יעילה ונוחה, אולם לא כל שירותי המחשוב המתאימים לעסקים גדולים נדרשים גם בעסק קטן ולהפך. כמו כן, יש הבדל בין תחומי הפעילות של העסקים השונים ולכן בעוד בעסק אחד מתמקדים במערכת ממוחשבת לניהול מלאי ורכש, בעסק אחר הדגש הוא על מערכת תקשורת לאחסון נתונים והעברת מידע. לכן, חשוב לבחון היטב אלו שירותי מחשוב נדרשים לעסק.

כיצד אפשר לדעת?

הקמת רשת, אחסון מידע וגיבוי, פתרונות תקשורת, הקמת שרתים ותחזוקה אלו הם דוגמאות לחלק משירותי המחשוב היכולים לסייע לשיפור תפעול העסק וניהול המידע. כיצד תדעו אלו שירותים נדרשים לעסק שלכם? כאן נכנסת לתמונה חברה מקצועית המתמחה בפתרונות מחשוב מתקדמים. חברה כזו תוכל לאפיין את צרכי העסק ולייעץ לכם לגבי שירותי מחשב מתאימים לעסק. התאמה כזו חשובה לא רק לייעול ושיפור תהליכים שונים בעסק, אלא גם כדי לחסוך לכם הוצאות כספיות על תפעול ואחזקת מערכות המחשוב והתקשורת.

החברה תבחן האם העסק כבר עובד עם מערכת מחשוב והאם היא עונה על צרכי העסק או שיש מקום לשדרג ולעבור לפתרונות מתקדמים יותר. במידה ואין מערכת, החברה תבחן את האפשרויות השונות היכולות לספק לכם את פתרונות המחשוב שיתנו מענה הולם. לאחר מכן ייבדק הצורך בתדירות שירותי המחשוב בתפעול המערכות השונות.

חברת שירותי מחשוב – לבחור בחכמה

ישנן מספר חברות המציעות שירותי מחשוב לעסקים ולכן צריך לדעת איך לבחור את החברה שתוכל לספק לכם את השירות הטוב ביותר. הנקודה הראשונה שכדאי לבדוק היא האם החברה מקפידה להתעדכן בכל החידושים היוצאים לשוק בתחום פתרונות המחשוב, כדי שהיא תוכל להשתמש בהם ככלים בעבודה מולכם ולהציע לכם שיטות יעילות, מתקדמות וחסכוניות מעת לעת.

הנקודה השנייה היא לבחון האם החברה יכולה לספק שירות מתאים לעסק שלכם, הן מבחינת אפיון הצרכים ותכנון המערכת והן מבחינת תחזוקה ושירותי תמיכה באופן שוטף.

הנקודה השלישית היא לברר האם יש לחברה ניסיון במתן שירותי מחשוב לעסקים ובאופן ספציפי לתחום העיסוק בו אתם עובדים. חברה בעלת ניסיון תהיה מיומנת ותדע כיצד להציע פתרונות מתאימים ויעילים, הקולעים בדיוק למטרה.

הנקודה הרביעית היא לבחון האם החברה מציעה מענה זמין במקרים של שאלות, תקלות או רצון לשדרוג מערכות והאם יש באפשרותה לספק שירות תיקונים ותמיכה מהירים במידה והתעוררה בעיה בשרתים, יש האטה בתפעול המחשבים ובמקרים של תקלות נוספות.

בכל אחד מהמצבים הללו התקלה יכולה לגרום לעיכוב בעבודה ולעתים גם להשבתה מוחלטת, ולכן חשוב שיהיה מענה מהיר שיוביל למציאת פתרונות מתאימים.


מאמרים מומלצים

הדפסת צ'קים מהתוכנה שלכם

נעשה קצת סדר בתקנות החדשות של בנק ישראל לגבי צ'קים, אשר יכנסו לתוקפם ב 1.7.19.

קומקס לעסקים – תוכנת ERP בענן לעסקים קטנים ובינוניים מתחום ה Retail וה wholesale

בואו נאמר שאתם עסק ישראלי בתחום הקמעונאות ו/או הסיטונאות והכניסה של חברת אמזון לשוק הישראלי

מה זה ERP PSA

מה זה ERP PSA (אוטומציה של מתן שירותים מקצועיים)  על ענן? ארגונים המתמחים במתן שירותים